Ovocné stromkyo úroveň výš

Novinky

Adriana(S)

Velkoplodá středně raná odrůda meruňky rezistentní k šarce švestek. Roste středně silně a vytváří kulovité až rozložité koruny. Je cizosprašná. Dosahuje střední až vysoké plodnosti. Do zrává 5 dnů před odrůdou Velkopavlovická. Plody jsou střední až velké, dobré, se středně pevnou dužninou.

Betinka(S)

Atraktivní odrůda meruňky rezistentní k šarce švestek. Roste silně vzpřímeně. Je cizosprašná. Dosahuje střední až vysoké plodnosti. Je středně raná, dozrává 2 dny po odrůdě Velkopavlovická. Plody jsou střední až velké, dobré, s pevnou dužninou. Doporučuje se do oblastí s plošným rozšířením šarky švestek. Určena k přímému konzumu.

Haganta(S)

Velkoplodá odrůda švestky s vysokou tržní hodnotou. Roste středně se vzdušnou korunou, je částečně samosprašná. Plodí časně, pravidelně a hojně. Dozrává v září. Plody jsou velké až velmi velké, s tmavě modrým povrchem a výraznou vůní, dužnina je zlatožlutá, dobře odlučitelná od pecky. Chuť je velmi dobrá s vyváženým poměrem cukrů a kyselin. Odrůda je vhodná pro intenzivní ovocnářství, přímý konzum i pálení.

Tamara(S)

Chrupka s velkými plody. Roste středně silně, plodí raně a hojně. Je cizosprašná. Plody jsou velké, až 12g, srdcovitého tvaru, slupka má temně červenou barvu, dužnina je šťavnatá, dobré chuti. Šťáva barví velmi slabě. Dozrává v 6.-7. třešňovém týdnu. Nemá zvláštní nároky na klima. Odrůda má dlouhou sklizňovou periodu, je vhodná pro především pro přímý konzum.

Lucy(S)

Vynikající zimní odrůda jabloně s atraktivními plody. Je rezistentní k běžným rasám strupovitosti a tolerantní k padlí. Dobře obrůstá plodonosným dřevem. Plodnost je středně vysoká, dozrává koncem září až začátkem října, skladovatelnost je do března. Plody jsou středně velké, kulovité, bez rzivosti. Základní barva je žlutozelená, krycí barva je karmínově červená s žíháním po celé ploše. Dužnina je pevná, křehká, šťavnatá, plně aromatická s vyváženým poměrem cukrů a kyselin.

Translate »