Naše sady

OVOCNÉ SADY VLKOV NAD LESY

Ovocné sady ve Vlkově nad Lesy jsou sázeny od roku 2009. V roce 2010 byla dokončena výstavba provozní haly s třídičkou ovoce. Sklad ovoce (ULO, 1100 t) je realizován v roce 2012- 2013.

Dokončením skladu se uzavře kruh potřebného zázemí pro výrobu ovoce. Nosným programem jsou jabloně, odrůdy: Opal, Ametyst, Jonagold Marnika, Red Jonaprince, Golden Del. Reinders, Braeburn sel. NAKB a Gala Schnitzer Schniga. Dále jsou v produkci třešně, odrůdy: Kordie, Regina, Grace Star, Tamara, Carmen. Ze slivoní jsou vysazeny německé odrůdy Toptaste, Tophit, Topend a Haganta.

Nedílnou součásti střediska sady jsou pokusné plochy – poloprovozní pokusy odrůd. Intenzivní sady jabloní jsou převážně sázeny ve sponu 3,5 m x 1-1,2 m na podnoži M9 ve tvaru štíhlého vřetene, zatravněným meziřadím, kapkovou závlahou, opěrnou konstrukcí a větší část sadu jabloní je též chráněna sítěmi proti kroupám. Protikroupový systém zabezpečuje stabilní výnosy kvalitního ovoce. Opěrný a protikroupový systém je též v sadech třešní a slivoní. Výroba ovoce je pod soustavnou kontrolu kritických bodů výroby – certifikace GLOBALGAP – bezpečnost produkce ovoce.

Tato certifikace nám umožňuje dodávat produkci ovoce obchodním řetězcům a velkoobchodům nejen v ČR, ale také na náročné zahraniční trhy. Produkci ovoce, skladování, třídění a balení provádíme dle potřeb trhu – zákazníka. Pro uspokojení koncových spotřebitelů po chutném ovoci přímo od producenta provozujeme farmářský prodej „ze dvora“ konečným spotřebitelům (Sady Vlkov nad Lesy a Zahradní centrum FYTOS Plzeň). V současné době je velkým pozitivem střediska dostatek ploch v okolí pro další možný rozvoj ovocnářské výroby.

Translate »